Alapítványunk története

Dr. Boda László Alapítvány 2016-ban jött létre, a sok éven át a Kápolnában miséző Boda atya szándéka szerint, az ő hagyatékából. Az Alapítvány a kezdetektől dr. Birher Nándor, Szabó Zsolt István és Márialigeti Ilona kuratóriumi tag, valamint Thaler Adrienn, Vasbányai Ferenc, Rózsavölgyi Dániel felügyelőbizottsági tag munkájával működik. Célja Boda atya szándéka szerint a keresztény magyarság értékeinek kiemelése, támogatása meghatározott keretek között, valamint a kápolna és vonzáskörzetében élő három vagy több gyermeket nevelő és arra rászoruló családok adományozó segítése.

A családok támogatását pályázatos formában évi egy alkalommal, rendszerint késő ősszel igyekszünk megvalósítani. Évi egy alkalommal a pályázattól függetlenül is van lehetőségünk támogatást nyújtani a családoknak, ezért bátorítunk mindenkit, ne habozzon megkeresni bennünket kérésével! Nagy öröm számunkra, mikor a pályázati beszámolókat nézzük, olvassuk, lelkesítő a lehetőség, hogy a Kápolna családjainak örömében, gondjában részt vállalhatunk! Feladatunk továbbá felkérés esetén az alapító szellemi örökségének, képeinek, könyveinek kiállítása, nyomtatása.

Az Alapítvány tulajdonát képező Karolina út 41. szám alatti lakást (K41) a Benső Út Egyesülettel közösen próbáljuk élettel megtölteni. A napi rendszerességgel tartott hivatástisztázó-útkereső-lelkiségi alkalmak mellett az Alapítvány és az Egyesület közös programjai a Karolina kápolna vonzáskörzetében élő családokat és fiatalokat kívánják megszólítani.